Dywany na wymiar

Wymiary dostępnych w sklepach dywanów nie spełniają Twoich oczekiwań i nie pasują w żaden sposób do pomieszczeń w Twoim domu? Zastanawiasz się, jak rozwiązać ten problem i nie rezygnować z położenia na podłodze miękkiego i przyjemnego w dotyku, eleganckiego dywanu? Rozwiązaniem, dzięki któremu możesz cieszyć się pięknymi dywanami także w niestandardowych pomieszczeniach, są dywany na wymiar. Przekonaj się, dlaczego warto na nie postawić i jak dobrać wymiary dywanu do salonu, jadalni czy przedpokoju.

Dywan na wymiar – rozwiązanie do pomieszczeń o niestandardowych wymiarach

W Twoim domu znajduje się salon o bardzo dużej powierzchni? A może przedpokój jest nieproporcjonalnie długi i wąski? Nie możesz przez to znaleźć dywanu, który przykryłby odpowiedni fragment podłogi? W takim razie weź pod uwagę dywany na wymiar. Wymiary dywanu utkanego na indywidualne zamówienie mogą przyjmować dowolną długość i szerokość, dzięki czemu wpiszą się idealnie w kształt każdego, nawet najbardziej niestandardowego pomieszczenia w domu, biurowcu lub budynku użyteczności publicznej.

Dywany na zamówienie – jak dobrać wymiary dywanu?

Dobranie wymiarów dywanu na zamówienie jest niezwykle ważne, ponieważ od nich będzie zależało to, czy dywan będzie mógł właściwie spełniać swoją funkcję oraz czy będzie prezentował się dobrze i zgodnie z estetyką danego stylu aranżacji. Zatem jak dobrać dywan na wymiar, aby wszystko idealnie się ze sobą komponowało?

    • Dywan na wymiar w jadalni powinien być wyraźnie większy od obrysu stołu oraz odsuniętych krzeseł. Chodzi o to, aby zarówno przednie, jak i tylne nogi krzesła znalazły się na dywanie, co pozwoli uniknąć dyskomfortu podczas siedzenia na powierzchni o różnych poziomach. Dla bezpieczeństwa warto zamówić dywan, którego wymiary przekraczają o 120 cm długość każdego boku stołu.
    • Dywany w sypialni pełnią oczywistą rolę. Ich zadaniem jest to, aby umilić nam stawanie bosymi stopami na podłodze o poranku. Dlatego dywan na zamówienie do sypialni powinien być większy od obrysu łóżka o tyle, żeby każdy mógł swobodnie usiąść, stawiając całe stopy na przyjemnym, miękkim i ciepłym dywanie.
    • Jeśli szukasz dywanu na wymiar pod stolik kawowy, zadbaj o to, żeby zmieściła się na nim także cała sofa albo chociaż jej przednie nogi.

 

  • W przedpokoju powinien znaleźć się dywan o ok. 50 cm krótszy od jego długości i ok. 10 cm węższy od szerokości korytarza.

 

Dywany na wymiar – na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając dywan na zamówienie, nie musisz ograniczać się wyłącznie do określenia wymiarów. Każdy dywan na wymiar może bowiem charakteryzować się określoną przez Ciebie kolorystyką, wybranym wzornictwem oraz sposobem wykończenia.

Zobacz też: Dywan zewnętrzny – ozdoba tarasu, balkonu lub altany

Indywidualne zamówienie pozwala Ci zatem dopasować dywan nie tylko do wymiarów podłogi, ale też do stylu aranżacji danego wnętrza. Dobierając kolorystykę, wzornictwo i wykończenie, możesz zadbać o to, żeby wszystkie detale wystroju pomieszczenia idealnie do siebie pasowały i stanowiły o estetycznej spójności wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here