Herbaty ziołowe

Gorące dni dają się latem we znaki. Nie jest to dobre ani dla dzieci, ani dla osób dorosłych, ani dla seniorów. Wtedy również mamy do czynienia ze wzmożonym pragnieniem, które ciężko jest nam zaspokoić zwykłą wodą. Inni zaś, wybierając słodkie, gazowane napoje, jeszcze bardziej sobie szkodzą. Warto wtedy zwrócić uwagę na herbaty ziołowe, które nie dość, że są świetną alternatywą, dobrze nawadniają, to dodatkowo charakteryzują się pozytywnymi właściwościami.

Upały – jak bardzo są niebezpieczne?

Jednorazowa wysoka temperatura nie jest takim niebezpieczeństwem dla ludzi, jak przedłużające się upały. Kiedy dochodzi do takiego okresu, w którym temperatura w ciągu dnia śmiało przekracza trzydzieści stopni, koniecznie trzeba podjąć się środków ostrożności. Jest to istotne, ponieważ wiele osób umiera z powodu upałów. Osoby starsze są niezwykle wrażliwe na upały, podobnie jak dzieci. Trzeba mieć też wzgląd na osoby przewlekle chore, które cierpią na choroby dróg oddechowych, cukrzycę czy choroby układu krążenia. Najważniejsze jest, by nie przebywać na dworze, kiedy temperatury osiągają największy przedział. Wtedy jest najbardziej niebezpiecznie i może dojść do poważnego przegrzania organizmu. Znacznie lepszym wyjściem jest usunięcie się w cień bądź pozostanie w domu.

O czym warto pamiętać w trakcie upałów?

Upały to najgorszy czas w ciągu roku. Pogoda teoretycznie sprzyja wszelkim wyjściom, jednak w praktyce mogą się one wiązać z zagrożeniem życia. Dobrze jest całkowicie zrezygnować z aktywności na dworze w godzinach przedpołudniowych i popołudniowych. Najbardziej optymalny przedział, kiedy lepiej zostać w domu to między godziną 10, a godziną 15, czy nawet 16. Na dwór lepiej jest wyjść całkiem rano lub wieczorem, kiedy jest nieco chłodniej i słońce powoli zachodzi.

Latem podstawą jest nawadnianie. Nie można zapominać o butelce z wodą w każdej sytuacji. Uczucie pragnienia pojawia się w momencie, kiedy człowiek jest już lekko odwodniony. Należy więc płyny uzupełniać regularnie, najlepiej małymi, ale częstymi porcjami.

Ubiór również jest istotny. Na pewno błędem jest ubieranie się grubo, ale całkowite rozbieranie się to również nie jest dobry pomysł. Słońce latem potrafi skutecznie opalić nawet wtedy, kiedy nie wydaje się nam to możliwe. Warto mieć na sobie coś lekkiego, co ochroni skórę przed oparzeniem słonecznym.

Jakie herbaty polecane są latem?

Choć picie herbat latem wydaje się nam abstrakcyjne, doskonałym rozwiązaniem są https://mojemusli.pl/napoje/herbaty-ziolowe-i-napary/ herbaty ziołowe. Niektóre z nich są bardzo pomocne, ponieważ orzeźwiają, chłodzą oraz hamują nadmierne pocenie się. Które z nich warto wdrożyć do diety w czasie upalnego lata?

Ciekawą opcją jest herbata z hibiskusa – świetnie smakuje, oczyszcza organizm, a ponadto obniża temperaturę ciała. Herbata z dzikiej róży jest bogata w witaminę C oraz inne antyoksydanty. Również doskonale schładza organizm. Szałwia z kolei działa rozkurczowo, zmniejsza potliwość oraz działa przeciwzapalnie. Mięta orzeźwia oraz świetnie radzi sobie z bólami głowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here