Co pomaga na alergie oczu

Alergia to plaga współczesnego świata. Z roku na rok wzrasta liczba osób borykających się z tą przypadłością. Objawia się ona w różnoraki sposób i utrudnia życie wielu osobom. Jednym z organów dotkniętch alergią jest oko. Przypadłość ta może zajmować spojówkę, naczyniówkę, powiekę oraz rogówkę i dawać bardzo nieprzyjemne dolegliwości. Dobrym sposobem na złagodzenie łzawienia czy swędzenia oczu jest użycie dobrych kropli na alergię.

Jakie są przyczyny alergii oczu?

Alergia oczu jest wynikiem walki układu odpornościowego organizmu z materiałem, którego on nie rozpoznaje. Alergeny, na które ciało wykazuje nadwrażliwość wnikają do oczu i wówczas w wyniku reakcji organizmu wytwarzane są substancje chemiczne zwane histaminami, które to wywołują stan zapalny.

Alergia może być dziedziczna, ale niemałe znaczenie ma również środowisko oraz styczność wrażliwej osoby z alergenami. Czynniki te są kluczowe w rozwoju tej choroby.

Alergiczne choroby oczu współistnieją często z alergicznym nieżytem nosa, alergią na pyłki, astmą oraz atopowym zapaleniem skóry.

Jakie są objawy alergii oczu?

Alergia oczu to bardzo uciążliwa dolegliwość. Najczęstszymi objawami tej choroby jest:

– silne uczucie swędzenia

-zaczerwienienie oczu

– przekrwienie oczu

– łzawienie oczu

– pieczenia w okolicach oczu

– kłucie w okolicach oczu

– ból oczu

– uczucie piasku pod oczami

– suchość oka

– obrzęk powieki

Ta ostatnia przypadłość bardzo często jest tak silna, że uniemożliwia otwarcie oka. Dodatkowymi objawami towarzyszącymi tej chorobie może być katar, swędzenie w nosie, kichanie, kaszel oraz uporczywe bóle głowy. Borykając się z takimi objawami, warto czym prędzej udać się do specjalisty, który po wykonaniu odpowiednich badań wykluczy lub potwierdzi występowanie alergii oczu.

Jak leczyć alergię oczu?

Wyróżnia się różne przypadłości związane z alergią oczu. Sezonowe i całoroczne zapalenia spojówek, atopowe zapalenie rogówki czy kontaktowe zapalenie alergiczne to tylko niektóre z nich. Wiele objawów pojawia się nagle i trwa przez długi czas. Borykając się z alergią oczu, niezwykle ważne jest, aby unikać kontaktu z alergenem, często przemywać oczy i twarz, a w okresie pylenia nosić specjalne okulary lub szkła kontaktowe. Dobrym wyborem są soczewki oferowane na stronie acuvue.pl. Każdy klient może tutaj liczyć na fachowe doradztwo oraz wybór takich szkieł, które w dużym stopniu ułatwią mu codzienne funkcjonowanie.

Skuteczną walkę z alergią oczu zapewniają także dobre leki do oczu. Sprawdzonym wyborem są krople o nazwie:

– blink contact

– blink intensive

– blink intensive – minimsy

– blink intensive PLUS.

Te produkty farmakologiczne są bardzo skuteczne i zaraz po użyciu zapewniają natychmiastową, długotrwałą ulgę od uczucia podrażnienia, pieczenia oraz suchości oczu.

W zależności od rodzaju zawierają one w swoim składzie hialuronian sodu o różnym stężeniu, który to naturalnie występuje w oku i skutecznie łagodzi podrażnienia.

Te sprawdzone krople do oczu dzięki posiadaniu żelowej konsystencji oraz wysokie lepkości przez bardzo długi czas utrzymują się na oku i tym samym wydłużają uczucie ulgi. Są one przeznaczone dla wszystkich osób borykających się z alergią oczu oraz dla użytkowników soczewek kontaktowych aktywnie uprawiających sport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here