Jak cechy powinien mieć dobry żwirek dla kota

Mając w domu kota, nieodłącznie musimy mieć także kuwetę, która pozwoli mu na załatwianie wszystkich potrzeb fizjologicznych. Kuweta z kolei musi zostać czymś wypełniona – żwirkiem, który zarówno spełni oczekiwania pupila, jak i nasze własne. W tym celu warto sięgnąć po sprawdzony produkt, który będzie sprawdzał się w każdym domu.

Żwirek, który lubi twój kot

Pierwsze, na co trzeba zwrócić uwagę, to preferencje kota. Swoje lepiej odsunąć na dalszy plan, ponieważ to zwierzę będzie najważniejszym użytkownikiem kuwety i żwirku – a co za tym idzie, to jemu musi się podobać wchodzenie do niego. Jeśli tak nie będzie, może szybko się okazać, że kuweta zawsze stoi czysta i pusta, a czworonożny mały przyjaciel załatwia potrzeby fizjologiczne z dala od niej, choćby w doniczkach z kwiatami.

Aby uniknąć tych przykrych i stresujących dla wszystkich sytuacji, należy więc obserwować kociaka. Jeśli z jakiegoś powodu nie przepada za wchodzeniem do kuwety, być może lepiej będzie sięgnąć po inny żwirek: na przykład mniejszy, który wydaje się delikatniejszy dla jego łapek. Dobrym pomysłem może być także rezygnacja z zapachu, gdyż wiele kotów nie przepada za “perfumami” w swojej toalecie, nawet jeśli nam, ludziom, przypadają one do gustu.

Żwirek, który nie pyli

Jedną z największych bolączek wielu właścicieli kociaków jest pylący żwirek. Kiedy podczas jego nasypywania wokół unoszą się “kłęby” białych drobinek, nie jest to ani przyjemne, ani estetyczne. Okolica szybko zostaje zabrudzona, a niejedna osoba dostaje alergii na drobinki żwirku.

Aby zapobiec takiej sytuacji, warto sięgnąć po żwirki najwyższej jakości, oferowane przez renomowanych producentów. Posiadają bardzo zwarte drobinki, które nie pozostawiają po sobie pyłu i nie powodują podrażnień. Ułatwiają także utrzymanie porządku w okolicy kuwety.

Żwirek, który nie przyczepia się do futra

Kolejnym problemem, z jakim nieraz borykają się właściciele kotów, jest żwirek roznoszony po całym mieszkaniu. Jest to szczególnie problematyczne w przypadku ras długowłosych, u których szybko może dojść do wplątania drobinek tego materiału w futro. W ich przypadku lepiej jest więc sięgnąć po cięższy, gruboziarnisty żwirek, który ograniczy taką możliwość.

Wydajność

Ostatnia cecha, na jaką należy zwrócić uwagę, to wydajność. Najlepszym rozwiązaniem są renomowane, wydajne żwirki dla kota, które odznaczają się wysoką chłonnością. Doskonale wiążą mocz i nie powodują dużego zużycia materiału w tym celu. W efekcie starczają na dłużej, a ich usuwanie z kuwety jest dużo łatwiejsze, niż tych, które rozsypują się na wszystkie strony. W praktyce wydajność żwirku przekłada się także na oszczędność, ponieważ rzadziej musimy go kupować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here