Jak usunąć gryzonie z własnej posesji

Walka z gryzoniami nie należy do najłatwiejszych. Owszem, można je usunąć, wykorzystując do tego celu trutki i inne preparaty chemiczne, ale wiąże się z to z koniecznością usuwania martwych zwierząt, co jest dla wielu osób czymś nie do pomyślenia. Jak zatem wyeliminować gryzonie w bardziej humanitarny i etyczny sposób?

Co odstrasza gryzonie?

Gryzonie to dość wrażliwe zwierzęta, które reagują na szereg różnych impulsów z zewnątrz. Tym samym nie trzeba ich zabijać, aby skutecznie pozbyć się ich z własnej posesji. Dużo lepszym rozwiązaniem jest odstraszenie zwierząt, wykorzystując do tego celu odpowiednio ukierunkowane fale świetlne i akustyczne. Dlaczego ten sposób jest najlepszą drogą do wyzbycia się gryzoni?

  • Nie musimy usuwać martwych zwierząt.
  • Gryzonie nie dostosowują się tak łatwo do nowych warunków.
  • Usuwamy zwierzęta z relatywnie dużej przestrzeni.

Urządzeniem, które pomaga skutecznie wyzbyć się „niepożądanych gości” jest odstraszacz myszy. Jak on działa?

Funkcjonalne odstraszacze myszy – zasada działania

Urządzenia przeznaczone do odstraszania myszy to specjalistyczny sprzęt, który emituje fale dźwiękowe o określonej częstotliwości. Dźwięki te są słyszane przez gryzonie i powodują u nich występowanie naturalnego dyskomfortu. Dzięki temu możliwe jest wyzbycie się gryzoni na bardzo dużym obszarze. Niektóre urządzenia oferowane przez firmę Viano mają też funkcję emisji światła stroboskopowego. Dzięki niemu zwierzęta są skutecznie odstraszane. Dlaczego warto postawić na taką właścnie formę odstraszania myszy?

  1. Cały proces usuwania gryzoni odbywa się w sposób estetyczny i humanitarny. Dzięki temu nie trzeba usuwać martwych zwierząt, co dla wielu osób z pewnością byłoby poważnym problemem.
  2. Druga kwestia to sposób pozbywania się zwierząt. Bądźmy szczerzy, odstraszanie myszy jest dużo korzystniejsze niż zabijanie ich. W miejsce zabitych zwierząt pojawią się kolejne. Z kolei odstraszane myszy i inne gryzonie już nie wrócą.
  3. Urządzenia do odstraszania gryzoni są wyposażone w prosty system zasilania. Nie wymagają one dodatkowych podłączeń do instalacji 230 V. Każde z nich działa na baterie, wobec czego pracują one niezależnie od lokalizacji i dostępności gniazdka sieciowego.
  4. Urządzenia odstraszające emitują dźwięk o różnych częstotliwościach. Dzięki temu zwierzęta nie uczą się bodźców, które mogłyby je odstraszać. Tym samym sprzęt ten jest skuteczny i działa tak, jak chciałby tego jego użytkownik.

Reasumując, odstraszanie gryzoni przy pomocy odstraszaczy ultradźwiękowych i świetlnych to prosta i skuteczna metoda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here