Kołdra obciążeniowa

Na rynku dostępne jest wiele najróżniejszych produktów terapeutycznych. Jednym z nich jest niedoceniana przez laty kołdra obciążeniowa. Warto wiedzieć w jakich wypadkach jest ona zalecana oraz w czym może pomóc.

Czym jest kołdra obciążeniowa?

Kołdra obciążeniowa to specjalny rodzaj okrycia, który jest dodatkowo wypełniony specjalnym obciążeniem. Stosuje się ją w różnego typu terapiach od bardzo dawna, ale dopiero teraz zyskuje większą popularność. Jej właściwości zdrowotne są bardzo duże.

W jaki sposób działa kołdra obciążeniowa?

Kołdra obciążeniowa terapeutyczna powoduje delikatny nacisk, który stymuluje dane receptory w konkretnych partiach ciała, co pobudza do wydzielania hormonu szczęścia oraz melatoniny, czyli hormonu snu.

Na rynku dostępne jest dużo produktów tego typu. Zwykle dobiera się je pod okiem specjalistów z danej dziedziny, a także biorąc pod uwagę ułożenie ciała i wzrost.

Dzięki stosowaniu takie kołdry, można się skutecznie odprężyć i zrelaksować, a także pozbyć nadmiernego stresu i wyciszyć. Zwiększa ona poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że szybciej i łatwiej rozpoczyna się najważniejsza faza snu, czyli sen głęboki.

Kto powinien zdecydować się na kołdrę obciążeniową?

Wbrew powszechnej opinii kołdra obciążeniowa to świetne rozwiązanie nie tylko dla dzieci, które cierpią na różne zaburzenia integracji sensorycznej, ale także dla osób borykających się z różnymi zaburzeniami i schorzeniami.

Przede wszystkim sprawdzą się ona bardzo dobrze w przypadku bezsenności. Dzięki niej można uporać się z codziennym stresem i rozdrażnieniem. Wyniku wielu badań świadczą także o tym, że warto ją wykorzystać w przypadku ADD i ADHD, zespołu Aspergera, Downa czy autyzmu. Terapeuci zalecają ją także dla osób z nerwicami, demencją, zespołem niespokojnych nóg, czy Alzheimera lub Parkinsona.

Kołdry obciążeniowe terapeutyczne a lęk

Bardzo ciekawą kwestią jest zastosowanie kołder obciążeniowych terapeutycznych do leczenia stanów lękowych. Przemyślane stymulowanie czucia może zmniejszyć negatywne pobudzenie, które jest odpowiedzialne za powstawanie wielu objaw lęku jak np. za szybkie tętno.

Warto więc zdecydować się na wykorzystanie tego typu kołdry, aby złagodzić strach i uspokoić, a także poradzić sobie z większym stresem i innymi trudami życia codziennego.

Oprócz wagi obciążenia kołdry i ich wymiarów dobranych do danej osoby, należy także wziąć pod uwagę takie kwestie jak materiał jego wykonania. Z uwagi na dużą ilość produktów tego typu dostępnych na rynku, warto wybrać te, które są wykonane z materiałów naturalnych takich jak bawełna lub flanela. W ten sposób można zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo i komfort.

Istotnym aspektem jest także wypełnienie kołdry. Warto pod okiem specjalistów dobrać produkty, które najlepiej będą dopasowane do danego przypadku i pozwolą na uzyskanie jak najlepszych efektów. Kołdry terapeutyczne są tylko jednym z wielu elementów terapii. Aby była ona skuteczna, należy zastosować także inne zalecenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here