Wybór studiów magisterskich

Wiele osób decyduje się pójść na studia II stopnia w celu rozwinięcia swojej kariery naukowej, pogłębienia wiedzy w danym zakresie, poszerzenia horyzontów, a także zwiększenia swoich szans na rynku pracy. Jak podjąć najlepszą decyzję w tym zakresie?

Studia magisterskie – jakie czynniki warto wziąć pod uwagę przed złożeniem aplikacji?

Jedną z najważniejszych kwestii, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze studiów licencjackich, jest rzecz jasna kierunek. Niektórzy decydują się na kontynuowanie swoich studiów licencjackich. Inni decydują się na podjęcie innego kierunku, który pozwoli im na poszerzenie horyzontów i uzupełnienie dotychczas zdobytej wiedzy.

Inną istotną kwestią jest forma studiów. Osoby, które pragną już zdobywać swoje doświadczenie zawodowe i rozwijać swoją karierę zawodową mogą podjąć studia weekendowe, a na co dzień pracować na pełen etat, czy rozwijać swoją działalność.

Przed zaaplikowaniem na studia magisterskie warto się również zastanowić nad miejscem zamieszkania i uczelnią. Niektórzy studenci w tym momencie decydują się na zmianę miejsca zamieszkania, inni wręcz przeciwnie. Przy wyborze samego uniwersytetu można wziąć pod uwagę takie czynniki jak możliwości rozwoju związane z dostępem do ciekawych kół naukowych, projektach, czy wydarzeniach.

Studia II stopnia w Krakowie – z jakich możliwości mogą skorzystać absolwenci studiów licencjackich?

Osoby planujące podjęcie studiów magisterskich w Krakowie mogą skorzystać z pokaźnego wyboru możliwości. Kandydaci mogą wybierać spośród aż 23 zarówno publicznych, jak i prywatnych szkół wyższych, wśród których można wymienić m.in. Uniwersytet Jagielloński, czy Akademię Górniczo-Hutniczą. Oferta skierowana do absolwentów studiów I stopnia jest bardzo bogata. Mają oni możliwość podjęcia studiów na zarówno tych kierunkach, które cieszą się ogromną popularnością, jak i tych bardziej niszowych.

W Krakowie można podjąć studia II stopnia na jednej z dwunastu uczelni jezuickich świata, czyli Akademii Ignatianum. Jej oferta jest skierowana to osób, które pragną pogłębić swoją wiedzę z takich obszarów, jak:

  • kulturoznawstwo,
  • dziennikarstwo i komunikacja społeczna,
  • filozofia.

To idealny wybór dla kandydatów, którym zależy na doskonałej lokalizacji, ponieważ uczelnia jest usytuowana w samym sercu Krakowa. Nowoczesne wyposażenie budynku i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych to kolejne atuty tej akademii. Na studentów czekają również nowe perspektywy związane z możliwością dołączenia do Koła Naukowego, czy wyjazdu za granicę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here