Baterie łazienkowe to urządzenia obecne w każdym domu i mieszkaniu. Wykorzystywane są jako element zwieńczający umywalkę, zlew, kabinę prysznicową, wannę, a niekiedy także inne sprzęty. Choć baterie bidetowe są wybierane stosunkowo rzadko, to jednak wielu ich użytkowników zdaje sobie sprawę jak duży mają wpływ na działanie całego urządzenia. Poniżej koncentrujemy uwagę na baterie bidetowe oraz wgryzamy się w ich specyfikację. Przedstawiamy najważniejsze zasady doboru baterii do bidetu oraz podpowiadamy czym powinna się odznaczać dobrej jakości bateria.
Bidet w Twojej łazience – oraz dedykowana do niego bateria
Bidety to urządzenia niezbyt popularne w naszym kraju, choć ich status powoli ulega poprawie. Coraz więcej osób aranżujących swoje cztery kąty decyduje się na zakup bidetu, który stanie się wyposażeniem ich łazienki. Bidet pozwala zadbać o higienę miejsc intymnych wszystkich domowników. Jest szczególnie pomocny w przypadku osób o ograniczonej sprawności ruchowej, osób starszych oraz niepełnosprawnych.
Baterie bidetowe tworzą osobną grupę produktów, choć ich wygląd jest stosunkowo podobny do typowej baterii umywalkowej. Główna różnica pomiędzy nimi tkwi w rozmiarze oraz sposobie wyprofilowania wylewki. W przypadku bidetu – bateria jest zazwyczaj stosunkowo mała, a wylewka wyjątkowo krótka. Ponadto, jest ona wyposażona w ruchomy perlator, którego praktyczne zastosowanie z pewnością doceni każdy użytkownik bidetu.
Wybierając baterie bidetowe, warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na możliwość sterowania wylewką oraz jej swobodnego wyginania. Mniej istotny jest atrakcyjny design, który powinien ustąpić miejsca względom praktycznym. Wylewka powinna się obracać pod bardzo szerokim kątem, co pozwolił na obmycie wszystkich miejsc intymnych i trudno dostępnych.
Bateria bidetowa – funkcjonalna i praktyczna
Sterowanie baterią to podstawowa sprawa, która powinna być również ważnym kryterium wyboru. Przeglądając dostępne baterie bidetowe, warto więc zwrócić uwagę na sposób wyprofilowania uchwytu oraz jego umiejscowienie. Najlepiej wypadają baterię z jednym uchwytem ulokowanym z bocznej strony. Dzięki takiej konstrukcji będziesz mógł sterować pracą baterii bez konieczności zmiany pozycji.
Warto też zwrócić uwagę na sposób wyprofilowania samego korpusu oraz jego przydatność w trakcie korzystania z bidetu. Najlepiej, jeśli korpus będzie posiadał walcowaty, cylindryczny kształt, oraz będzie delikatnie pochylony ku przodowi. Ponadto, użyteczna bateria bidetowa do WC nie powinna posiadać odstających elementów.
Dostępne w sklepach baterie zostały wykonane przede wszystkim z materiałów odpornych na procesy korozji oraz wytrzymałych na uszkodzenia mechaniczne. Polecamy stosować baterie chromowane, które świetnie radzą sobie także z oddziaływaniem chemikaliów i różnych grup zanieczyszczeń. Baterie chromowane są także łatwe w czyszczeniu – ich gładka powierzchnia ułatwia rozprowadzanie detergentów oraz pozwala szybko, za sprawą zaledwie kilku ruchów dłonią, uporać się z wymyciem całego urządzenia.