Jaki wybrać system kominowy do pieca węglowego

Na polskim rynku znajdziemy wiele różnych systemów kominowych. Najważniejsze jest jednak to, aby komin był przystosowany do paliwa, którym będziemy w nim palić. Nieodpowiednie dopasowanie systemu kominowego może się skończyć bardzo źle, czyli zagrożeniem zdrowia, a nawet życia. Komin do pieca węglowego powinien dobrze pracować na sucho bez możliwości skraplania się kondensatu.

System kominowy do pieca na węgiel

Piec na węgiel najczęściej montowany jest w starszych nieruchomościach, ponieważ w nowych odchodzi się już od tej metody. Kiedy zdecydujemy się na wymianę pieca, a komin zostawiamy ten sam i nie posiada on żadnych wkładów zabezpieczających, to niestety w pewnym momencie może dojść do rozszczelnienia struktury komina, a to spowoduje zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia człowieka. Może dojść do pożaru czy zatrucia czadem.

Dobry wkład do komina węglowego jest bardzo ważnym elementem. To skuteczna ochrona, dzięki której mamy pewność, że komin będzie bezpieczny w użytkowaniu. Bez tego ważnego elementu spaliny będą niszczyć całą strukturę komina. Dlatego, gdy decydujemy się na budowę domu, w którym zamontujemy piec na węgiel, warto kupić wkład kominowy, zanim rozpoczniemy budowę. Dobry wkład kominowy do pieca węglowego zwiększy jego efektywność cieplna.

Na jaki system kominowy do pieca węglowego się zdecydować?

To, na jaki system kominowy do pieca węglowego postawimy, zależy od tego, czy będziemy stawiać nowy komin czy potrzebujemy wyłącznie wkładu z odpowiednim zabezpieczeniem. Możemy zastanowić się nad trzema rozwiązaniami, takimi jak:

  • wkład ceramiczny – charakteryzuje się uniwersalnością, gdyż działa bez względu na to, jakie paliwo w nim używamy. W niektórych przypadkach trzeba jednak zmodernizować komin i dopiero umieścić w nim wkład ceramiczny, dzięki czemu będzie wytrzymały i odporny na wysokie temperatury,
  • wkład stalowo kwasoodporny – jest on mniejszy niż ceramiczny, ale niestety mniej wytrzymały,
  • wkład stalowo żaroodporny – najczęściej stosuje się go w piecach na drewno, ale również do pieca na węgiel, ponieważ doskonale radzi sobie z wysokimi temperaturami spalin.

Gdzie zakupić dobry i trwały system kominowy do pieca na węgiel?

Wysokiej jakości systemy do kominów na węgiel znajdziemy w ofercie firmy Pekabet – https://pekabet.pl/. Produkty te doskonale radzą sobie z wysoką temperaturę spalania i łatwo je utrzymać w czystości. Ponadto mają wpływ na ochronę zdrowia i życia człowieka, a także ochronę środowiska. Warto jak najszybciej zdecydować się na wymianę systemu kominowego, gdy tylko zauważymy, że doszło do rozszczelnienia się starego komina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here