konsolidacja kredytów Łódź

Okazuje się, że już co drugi dorosły Polak posiada przynajmniej jedno zobowiązanie kredytowe. Ogromna konkurencja na rynku usług finansowych sprawia, że kredyty bankowe i pożyczki pozabankowe udzielane są na elastycznych zasadach, dzięki czemu ma do nich dostęp znacznie więcej potencjalnych klientów. Wzrastające potrzeby bardzo często sprawiają, że zaciągamy kilka zobowiązań, nie zawsze decyzje o współpracy z bankiem czy firmą pożyczkową są racjonalne. Zdarza się, że klient zaczyna mieć problem z regularną spłatą należnych rat. Czy konsolidacja kredytów jest wyjściem z takiej sytuacji? Sprawdź szczegóły.

Co to jest konsolidacja kredytów?

Konsolidowanie zobowiązań kredytowych jest zabiegiem, który pozwala je połączyć w jedno zobowiązanie. Dotyczy to kredytów zaciąganych w różnych instytucjach i na różnych zasadach. Nowy bank spłaca zaciągnięte wcześniej zobowiązania i ustanawia jedno.

Co ważne, konsolidacja uznawana jest za jeden z najlepszych produktów oddłużeniowych. Usprawnia przede wszystkim proces zarządzania budżetem klienta, ale charakteryzuje się również lepszymi, nierzadko tańszymi warunkami spłaty. Dzięki skonsolidowaniu zobowiązań klient może generować oszczędności, poprawia się jego zdolność kredytowa, a nawet może dobierać dodatkowe środki, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Czy zawsze konsolidacja jest opłacalna?

Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę hasło typu “konsolidacja kredytów Łódź”, przekonasz się, że każda instytucja bankowa oraz pozabankowa współpracuje z klientami na różnych warunkach, które są mniej lub bardziej opłacalne. Okazuje się, że konsolidacja nie zawsze charakteryzuje się lepszymi warunkami. Jeśli koszty całkowite takiego zabiegu są większe, aniżeli spłata zobowiązań na dotychczasowych zasadach, lepiej zrezygnować z łączenia kredytów czy pożyczek. Pamiętaj, że koszty to nie tylko wysokość miesięcznej raty. Musisz wziąć pod uwagę również liczbę rat, wysokość oprocentowania, wysokość ewentualnych odsetek, które mogą być naliczane za zwłokę w spłacie. Banki i firmy pożyczkowe mogą naliczać też wysokie prowizje za uruchomienie konsolidacji albo wymagać dodatkowego ubezpieczenia czy prowadzenia płatnego konta do obsługi kredytu konsolidacyjnego. Dopiero podliczenie wszystkich opłat, jakie w związku z konsolidacją musi uiścić klient, dadzą realny obraz opłacalności połączenia wskazanych zobowiązań. Ponadto, klient, który nie radzi sobie ze spłatą kilku wcześniej zaciągniętych kredytów czy pożyczek, musi uwzględniać własne potrzeby, oczekiwania oraz możliwości spłaty. Na rynku funkcjonują konsolidacje, które można zaciągać online, bez konieczności wychodzenia z domu. Znaczenie mogą mieć również formalności, jakie trzeba spełnić. Dzisiaj większość instytucji weryfikuje najpierw wypłacalność swoich klientów, należy więc wykazać stałe źródło dochodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here