czym myć twarz

Każdego dnia gromadzisz na powierzchni swojej twarzy mnóstwo zanieczyszczeń. Niby starasz się ją porządnie umyć rano i wieczorem, ale czy aby na pewno robisz to poprawnie? Czy wiesz, czym myć twarz, by nie tylko jej nie zaszkodzić, ale przede wszystkim by poprawić jej skóry i sam wygląd? Porządne oczyszczanie to podstawa domowej pielęgnacji. Ten zabieg wykonujesz przecież z największą częstotliwością – przynajmniej dwa razy dziennie, a możliwe, że nawet częściej, jeżeli zdarza ci się zmyć makijaż tuż po powrocie ze szkoły lub pracy.

Niby o siebie dbasz, ale wciąż nie jesteś zadowolona ze stanu swojej cery. Nie powinno cię to jednak dziwić, jeżeli bezustannie maltretujesz ją olbrzymią ilością niedopasowanych do niej kosmetyków lub nie używasz ich w odpowiedni sposób. Zaraz dowiesz się jednak, jak wyeliminować te podstawowe błędy pielęgnacji. A gdy już je naprawisz, wszystko pójdzie jak z płatka – stan twojej cery będzie poprawiać się z dnia na dzień i odzyskasz dawny świeży wygląd.

Dlaczego jednak oczyszczanie jest tym kluczowym elementem codzienne pielęgnacji?

dziewczyna

Ponieważ w momencie gdy niedokładnie lub niewłaściwie je przeprowadzasz, sama fundujesz sobie kiepski stan cery. Skutkiem ubocznym niewłaściwego oczyszczania jest m.in. rozciąganie skóry. Trzesz ją i trzesz, byleby tylko jak najszybciej pozbyć się resztek makijażu. Naciągasz ją we wszystkie strony, przez co sama wpływasz na jej nadmierne rozciągnięcie, które może zakończyć się szybszym pojawieniem się lub pogłębieniem się istniejących już zmarszczek.

Drugim skutkiem ubocznym złego oczyszczania są urazy mechaniczne. Wbrew pozorom dochodzi do nich bardzo często. Wywoływane są najczęściej przez peelingi mechaniczne, które mogą okazać się zbyt agresywne i intensywne dla delikatnej i wrażliwej skóry. Taka cera na mocne oczyszczanie może również zareagować nadmiernym przesuszeniem. Jeżeli więc właśnie teraz masz do czynienia z jednym z tych problemów, może to oznaczać, że niewłaściwie zajmujesz się myciem swojej buzi. Zaraz na szczęście to zmienisz.

Czym myć twarz?

Zamiast skupiać się od razu na doborze jak najlepszych preparatów kosmetycznych, lepiej wyrób w sobie nawyk regularnego oczyszczania skóry twarzy. Powinnaś myć ją nie raz, a dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Najpierw przeprowadź ten zabieg tuż po wstaniu z łóżka lub podczas brania porannego prysznica, a potem zaraz przed pójściem spać, aby przygotować skórę do regeneracji. Pod żadnym pozorem nie wolno ci zmieniać tej podstawowej częstotliwości. Jeżeli wciąż zdarza ci się zapomnieć o wieczornej pielęgnacji, jak najszybciej to zmień, bo czasem to ona bywa nawet ważniejsza od porannego mycia.

Dlaczego? Ponieważ w ciągu dnia twoja skóra ma kontakt z najróżniejszymi zanieczyszczeniami. Oczywiście niektóre z nich mogą się na niej osadzać, wchodzić w pory i doprowadzać do rozwijania się na niej szkodliwych bakterii. Musisz pozbyć się tych wszystkich pyłków, zanieczyszczeń, kurzu i drobnoustrojów. Nawet jeśli więc wracasz zmęczona z pracy i najchętniej rzuciłabyś się od razu na łóżko, wcześniej udaj się do łazienki i umyj dokładnie całą buzię. Twoja cera na pewno ci za to podziękuje.

twarz

Teraz przechodzimy do najbardziej interesującej części, czyli doboru preparatów kosmetycznych. Jeżeli myłaś skórę twarzy w sposób prawidłowy, a ona i tak nie wygląda teraz dobrze, może to oznaczać, że nie dopasowałaś do niej właściwych środków myjących. A czym myć twarz, by dokładnie usunąć z niej wszystkie zanieczyszczenia? Powinnaś przeprowadzać ten proces etapowo. Najpierw zmyj makijaż. Usuń kolorowe produkty delikatnym płynem micelarnym lub tłustym olejkiem.

Następnie przejdź do samego mycia i oczyść twarz naturalną pianką bądź żelem, delikatnie wmasowując go w skórę i spłukując letnią wodą. Zadbaj o przywrócenie właściwego pH. Przemyj buzię lekkim tonikiem i odczekaj kilka minut, aż jego nadmiar zdąży się wchłonąć. Etap oczyszczania twarzy masz już właśnie za sobą. Teraz powinnaś nałożyć na skórę nawilżający lub odżywczy krem o dobrym składzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here