czyszczenie butów

Każdy z nas posiada w domu zapewne bardzo dużą ilość par obuwia. Obuwie jest to rzecz, która jest niezastąpiona, bo przecież bez butów nigdzie się nie udamy. We współczesnym świecie jest bardzo dużo rodzajów obuwia. Niemal w każdej galerii jest bardzo szeroki asortyment do wyboru. Sklepów z butami jest ogrom, a zapotrzebowanie ciągle jest bardzo duże. Jednak aby nasz wygląd był przyzwoity, na pewno musimy dowiedzieć się wiele rzeczy, na temat czyszczenia butów. Buty towarzyszą nam przy załatwianiu nawet najważniejszych spraw, dlatego wygląd ich jest bardzo ważny.

Czyste buty sprawiają, że nasz wygląd wygląda schludnie i czysto

Jednak, by czyścić buty, musimy dowiedzieć się o kilku zasadach, aby ich nie zniszczyć. To jak nasze obuwie podatne jest na uszkodzenia w dużej mierze, zależy od materiału, z jakiego zostało zrobione. Jest kilka sytuacji, gdzie czyszczenie butów jest konieczne. Kiedy zostały ubrudzone i wtedy, kiedy nie planujemy ich zakładać przez minimum kilka miesięcy. W momencie, gdy zostawimy ubrudzone buty na jakiś czas, to zabrudzenia bardzo źle wpłyną, a nawet mogą uszkodzić nasze obuwie. Dlatego czyszczenie butów powinno być regularne.

Jeśli nie zostawimy naszych butów na dłuższy czas zabrudzonych, to z wyczyszczeniem nie powinno być większych problemów. Regularne czyszczenie obuwia niesie za sobą wiele innych zalet, na przykład dużą oszczędność na czasie. Gdy weźmiemy się za czyszczenie, od razu to nie będziemy musieli tracić pieniędzy na specjalne środki. Żeby przedłużyć żywotność naszego obuwia, musimy o nie odpowiednio dbać. Buty układać na płaskiej powierzchni, aby każdy but miał przestrzeń, natomiast nie możemy ich gnieść, oraz rzucać do szafy.

buty damskie

Jeżeli decydujemy się odstawić nasze obuwie na dłuższą przerwę, na przykład sezon zimowy to, należy zadbać o odpowiednią wilgotność i temperaturę. Często decydujemy się na obuwie z wyższej półki i mamy problem z zachowaniem prawidłowego kształtu. W tym przypadku wystarczy do środka wcisnąć, na przykład gazety. Podczas mycia białych trampków, powinniśmy być ostrożni. Decydując się na mycie specjalną szczoteczką, ważne jest, by była miękka. Gdy pozbędziemy się kurzu i innych zabrudzeń przechodzimy do dalszego etapu. Do miednicy wlewamy ciepłą wodę i środek przeznaczony do czyszczenia materiału.

Gdy nasze buty są już wyczyszczone, należy pozbyć się z nich resztek detergentu. Najlepiej zrobić to za pomocą zimnej wody. Oprócz specjalnego środka są również inne metody czyszczenia. Płyn do naczyń, soda oczyszczona czy pasta do zębów świetnie poradzą sobie z zabrudzeniami na obuwiu. Trzeba pamiętać, by po takim czyszczeniu pozbyć się resztek pozostawionych na naszym materiale. Buty ze skóry są trochę bardziej wymagające. Jeżeli zauważymy na naszym obuwiu plamy czy inne tego typu zabrudzenia to, należy pozbyć się ich od razu.

buty

Buty ze skóry dobrze jest czyścić regularnie co dwa tygodnie i odpowiednio ich konserwować. Do mycia podeszwy w butach skórzanych, wystarczy zwykła miękka szczoteczka. Do reszty materiału dobrze jest użyć wilgotnej ściereczki. Mokra ścierka da nam pewność, że nasz materiał będzie w sposób bezpieczny czyszczony. Gumowe obuwie nie wymaga specjalnych zasad czyszczenia. Wystarczy morka szmatka z płynem do naczyń czy innym środkiem. Po umyciu nasze obuwie wystarczy wysuszyć lub postawić w miejscu, w którym jest ciepło. Jak powstaną rysy, to świetnie sprawdzi się gumka do mazania. Z pewnością pomoże się ich pozbyć.

Jeżeli chodzi o czyszczenie wkładek do butów, jest kilka rzeczy, o których warto się dowiedzieć. Wkładkę z materiału, należy przetrzeć mokrą ściereczką z dodatkiem płynu do naczyń. Inne typy wykładek do butów, na przykład skórzane, wystarczy przetrzeć mokrą szmatką. Do pozbycia się nieprzyjemnego zapachu wystarczy środek, który zakupimy w odpowiednim sklepie. Podsumowując nasze obuwie, będzie zadbane, jeżeli dowiemy się o zasadach jego czyszczenia i przechowywania. Są buty mniej, jak i bardziej wymagające, dlatego zdobyta wiedza na ich temat pomoże nam w uniknięciu zabrudzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here