Dacia Jogger

Dacia Jogger to nowe rodzinne auto, które już niebawem wzbogaci portfolio francusko-rumuńskiej marki. Co już teraz wiemy o nadchodzącym modelu?

Przystępne ceny, solidne wykonanie i ciekawy, typowy dla motoryzacji znad Tamizy design. To najważniejsze z powodów, dla których Dacia zdobyła w Polsce tak dużą popularność. Miarą sukcesu francuskiej marki z rumuńskim rodowodem jest na pewno liczba sprzedanych modeli. Tylko w 2020 w naszym kraju zarejestrowano 22,5 tysiąca aut Dacii, która tym samym uplasowała się w pierwszej piątce najchętniej wybieranych producentów. Należy więc spodziewać się, że debiutujący niedługo nowy model również stanie się częstym widokiem na polskich drogach. Co o nim wiemy?

Dacia Jogger – wygląd

Z zewnątrz szwedzkie inspiracje, w środku bez zaskoczenia Tuż po pierwszej prezentacji Dacii Jogger można było usłyszeć sporo opinii porównujących ją do Volvo. Trudno odmówić im racji, bo charakterystyczny, pioniowy układ tylnych lamp oraz drapieżne linie nadwozia rzeczywiście przywodzą na myśl szwedzką szkołę projektowania samochodów. Skojarzenia nie są już tak wyraźne po wejściu do środka. W kabinie znajdziemy solidne wyposażenie bez ekstrawagancji i układ kokpitu dobrze znany użytkownikom modelu Sandero, z którym Jogger dzieli zresztą także przednią część nadwozia.

Dacia Jogger – funkcjonalne, rodzinne auto dla 7 osób. Przestronne wnętrze i spory bagażnik

Samochód, który już niebawem pojawi się w salonie samochodowym Dacia został zaprojektowany z myślą o naprawdę dużych rodzinach. We wnętrzu może pomieścić się do 7 osób, przy czym nawet wysocy pasażerowie nie powinni narzekać na brak miejsca. Układ foteli można modyfikować na wiele sposobów, łatwo dostosowując go do bieżących potrzeb. Do dyspozycji użytkowników będzie łącznie 60 konfiguracji.

Przy pełnym obsadzeniu pasażerami, Jogger będzie oferował 160 litrów pojemności bagażnika. Po złożeniu dwóch tylnych foteli, przestrzeń bagażowa wzrośnie do 708 litrów. Pod względem możliwości cargo największe wrażenie robi jednak konfiguracja dla kierowcy i jednego pasażera. Jeżeli złożymy pozostałe fotele, pomieścimy bagaże o pojemności 1819 litrów, a nowa Dacia właściwie zmieni się w małe auto dostawcze.

Dacia Jogger. Jakie silniki napędzą nowe auto z francusko-rumuńskiej stajni?
Według zapowiedzi marki, w salonie Dyszkiewicz w Konstancinie-Jeziornie niebawem kupimy Joggera w dwóch wersjach silnikowych. Pierwsza będzie napędzana 100-konną jednostką 1.0 TCe. Druga ma dostarczyć nieco więcej mocy – 110 KM. Za kilkanaście miesięcy gama silnikowa ma poszerzyć się o hybrydę z najmocniejszą jednostką, rozwijającą do 140 koni. Ile za nie zapłacimy? Tego niestety koncern Renault jeszcze nie powiedział.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here