Wiertarki Makita zasilane akumulatorowo powoli stają się obowiązkowym wyposażeniem pracowników firm budowlanych oraz remontowych. Oferują one wiele zalet oraz rozwiązań technologicznych, które znacząco ułatwiają pracę. Jednak z zapewnianych przez nie korzyści mogą również skorzystać okazjonalni majsterkowicze. Co zatem warto wiedzieć o akumulatorowych wiertarkach Makita?
Pełna swoboda pracy w każdym miejscu
Ogromne zainteresowanie wiertarkami Makita zasilanymi akumulatorowo łatwo jest wytłumaczyć. Produkty tego japońskiego przedsiębiorstwa zapewniają pełną niezależność od dostępu do gniazdek elektrycznych, dzięki czemu można nimi pracować w miejscach, które nie posiadają stałego dostępu do prądu. Mogą być to m.in. nieuzbrojone budynki w stanie surowym, szkielety przestrzeni magazynowych czy przemysłowe tunele techniczne. Akumulatorowe wiertarki Makita – szczególnie te wyposażone w mechanizmy udarowe umożliwiające mocowanie osprzętu poprzez system SDS Plus lub SDS Max są też świetnym sprzętem do prac renowacyjnych w piwnicach oraz na poddaszach nieużytkowych. W szczególności docenią to mieszkańcy zabytkowych kamienic oraz bloków jednorodzinnych, którzy do tej pory musieli posiłkować się przedłużaczami.
Bezprzewodowe urządzenia to także niezwykła wygoda użytkowania. Bez względu na to, czy są one wykorzystywane w domu czy na placu budowy – po włożeniu naładowanego akumulatora wiertarka oraz wkrętarka Makita od razu będą nadawać się do użytku. Wystarczy tylko wyciągnąć sprzęt z walizki narzędziowej i zabrać się za realizowanie swojego projektu. Koniec z szukaniem wolnego gniazdka lub wypinaniem innych wtyczek z przedłużacza elektrycznego.
Praktyczność i niezrównana ergonomia
Wiertarki akumulatorowe oferowane przez markę Makita to połączenie praktyczności oraz wysokiej ergonomii w jednym urządzeniu. Bezprzewodowe elektronarzędzia tego producenta są lekkie, nawet uwzględniając wagę podłączonych do nich akumulatorów. Ułatwia to manewrowanie sprzętem, a także minimalizuje drętwienie rąk podczas wykonywania otworów nad głową. Japońskie przedsiębiorstwo przywiązuje też szczególną uwagę do projektów korpusów swoich elektronarzędzi. Dzięki temu zarówno wiertarkami, jak i wkrętarkami Makita można pracować przez wiele godzin, odczuwając tylko minimalne zmęczenie. Jest to zasługa świetnie wyprofilowanych korpusów, które są dodatkowo pokrywane warstwą elastycznego tworzywa, co zapewnia doskonały chwyt zarówno w rękawiczkach, jak i również bez nich.
Akumulatorowa wiertarka kątowa Makita DA332DZ
Wysoka wydajność odpowiadająca urządzeniom zasilanym sieciowo
W ofercie firmy Makita można znaleźć wkrętarki oraz wiertarki udarowe, których sercem są bezszczotkowe silniki prądu stałego (BLDC). Ich przemyślana konstrukcja pozwala zminimalizować straty energii, a co za tym idzie, znacząco zwiększyć ich moc. Dzięki temu urządzenia akumulatorowe praktycznie nie odstają od klasycznych sprzętów zasilanych sieciowo. Jest to szczególnie przydatne podczas prac budowlanych wymagających montażu dużej ilości elementów konstrukcyjnych. Wkrętarka Makita wyposażona w silnik BLDC jest w stanie wygenerować na tyle duży moment obrotowy, by z łatwością poradzić sobie z wkręceniem nawet największych wkrętów ciesielskich. Dodatkowo, dzięki wyposażeniu w zintegrowane sprzęgło, sprzęt ten świetnie sprawdzi się też podczas montowania kołków rozporowych oraz rozkręcania obudów wszelkiego rodzaju maszyn.
Wiertarka kątowa Makita DA001GZ
Kolejną niepodważalną zaletą technologii BLDC jest też wyższa efektywność energetyczna. Umożliwia to wydłużenie czasu pracy na jednym naładowaniu akumulatora, tym samym umożliwiając zrealizowanie nawet największych inwestycji.
Nowoczesne technologie pomagające w pracy
Inżynierowie Makita wyposażają swoje produkty w innowacyjne rozwiązania techniczne, które znacząco zwiększają ich produktywność, a także ułatwiają pracę. Jednym z nich jest system AVT (Anti-Vibration Technology), czyli specjalny mechanizm zapewniający redukcję wibracji powstających podczas korzystania z udaru w wiertarkach Makita. Dzięki niemu na ręce operatora elektronarzędzia przenoszone jest znacznie mniej przeciążeń, co pozwala zminimalizować zmęczenie podczas prowadzenia długich remontów. Wkrętarki oraz wiertarki Makita mogą być też wyposażone w technologię XPT (eXtreme Protection Technology). Jest to specjalnie zaprojektowana obudowa, która minimalizuje ryzyko przedostania się pyłków do kluczowych komponentów narzędzia. Pozwala to na bezpieczne korzystanie z urządzenia w mocno zapylonych pomieszczeniach. Makita XPT chroni również elektronarzędzia przed niewielką ekspozycją na wilgoć. Dzięki temu sprzęt może być wykorzystywany w trakcie nieprzychylnych warunków atmosferycznych i niestraszne będą mu przypadkowe zachlapania.
Udarowe wiertarki Makita mogą być też wyposażone w system AWS (Auto-Start Wireless System), czyli zminiaturyzowany układ łączności bluetooth. Pozwala on narzędziu komunikować się z kompatybilnymi odkurzaczami przemysłowymi i sterować ich pracą. W efekcie tuż po wciśnięciu spustu wiertarki Makita podłączony do niej odkurzacz rozpocznie zasysać cały urobek. Umożliwi to niemal całkowicie bezpyłowe wiercenie otworów w betonie oraz cegle, a także ograniczy ilość sprzątania po zakończeniu pracy.