Jak nawilżyć suche włosy

Piękne oraz zadbane włosy dodają uroku i kobiecości każdej z nas. Niestety bardzo często na skutek wielu czynników nasze włosy stają się suche i zniszczone oraz pozbawione swojego piękna i blasku. Bardzo często dzieję się tak poprzez stosowanie agresywnych zabiegów fryzjerskich w tym głównie rozjaśnianie pasm włosów oraz urządzeń do stylizacji na gorąco – nasze włosy stają się bardzo przesuszone. Ponadto kondycja włosów ulega znacznemu pogorszeniu także na skutek stosowania różnego rodzaju diet odchudzających – zwłaszcza tych monoskładnikowych oraz niedoborów witamin i minerałów oraz cennych pierwiastków w organizmie. Włosy po ciąży oraz długotrwałym karmieniu piersią maleństwa także boleśnie odczuwają to na swojej kondycji.

Odżywka na suche włosy to absolutnie niezbędny produkt! Mało tego odżywka na suche włosy nie pomoże nam tak bardzo jak zrobiłaby to na przykład maska bardzo intensywnie oraz silnie nawilżająca i regenerująca bardzo suche oraz zniszczone włosy.

Odżywka na suche włosy przyda nam się po każdym ich myciu – jest to tak zwany zabieg kondycjonowania włosów, natomiast maska służy do ich regeneracji i powinniśmy ją nakładać do 2- 3 razy w tygodniu w zależności od tego z jaką częstotliwością myjemy nasze włosy.

Zabieg kondycjonowania to zabieg doraźny, który nie zmienia faktycznego stanu włosów i nie regeneruje ich – a jedynie działa powierzchniowo – przynosząc pozorna poprawę. Z kolei zabiegi regeneracji działają zdecydowanie silniej na włosy i prowadzą do wyraźnej oraz faktycznej poprawy ich stanu. Sprawiają że włosy staja się zdrowsze oraz odbudowane. Doskonałą propozycją dla bardzo suchych włosów działającą sto razy lepiej niż każda odżywka na suche włosy jest zabieg keratynowego prostowania włosów. Nasze włosy w głównej mierze zbudowane są z keratyny i to skutek jej ubytków w ich strukturze stają się one matowe oraz bardzo zniszczone. Zabieg keratynowego prostowania pozwala zaś odbudować bardzo zniszczoną strukturę włosów oraz sprawić że staną się one piękne i gładkie oraz lśniące. Do zabiegu potrzeba jest profesjonalna ceramiczna prostownica do włosów o temperaturze nagrzewania powyżej 220 stopni Celsjusza oraz profesjonalny produkt keratynowy – który będziemy wprasowywać w uszkodzone włosy za pomocą prostownicy.

W zestawie znajdziemy także specjalny szampon do umycia włosów przed przystąpieniem do zabiegu oraz szampon i odżywkę do pielęgnacji włosów po keratynowym ich prostowaniu.

Na samym początku należy umyć włosy szamponem silnie oczyszczającym a następnie nałożyć na nie keratynowy produkt i bardzo dokładnie suszyć za pomocą szczotki oraz suszarki aż do momentu kiedy będą całkowicie suche – niestety proces ten może trwać dosyć długo. Kiedy po długich zmaganiach włosy są już suche możemy podzielić je odpowiednie sekcje tak aby wygodniej było nam je prostować i za pomocą grzebienia oraz prostownicy prostować każde pasmo bardzo mocno nagrzaną prostownicą do około ośmiu razy. W ten sposób należy wyprostować wszystkie włosy, a następnie pozostawić je rozpuszczone przez około dwadzieścia cztery godziny – nie należy związywać ich gumką ani zakładać za ucho dzięki czemu zapobiegniemy ewentualnym ich odkształceniom. Po zabiegu bardzo ważnym jest aby włosy myć tylko i wyłącznie za pomocą specjalnych przeznaczonych po keratynowym prostowaniu szamponów, nie zawierających w swoim składzie silikonów oraz sodu ani siarki – bowiem składniki te sprzyjają o wiele szybszemu wypłukiwaniu się keratyny z powierzchni włosów. Zabieg sprawia że włosy są idealnie proste .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here