Jak umilić wnętrze naszego mieszkania

Codzienne życie czasem daje nam w kość i powoduje pogorszenie się nastroju. Stres w pracy sprawia, że chcemy wrócić do domu i odpocząć w domowym zaciszu. Dlatego też mieszkanie, w którym żyjemy i spędzamy większość naszego czasu, musi być urządzone w taki sposób, aby umilić nam życie. Ważne jest jego wyposażenie i styl, który powoduje poprawę naszego stroju. Ważnym elementem wystroju są odpowiednio dobrane dodatki, które umilą nam wnętrze i sprawią, że dzień okaże się lepszy.

Kolory ścian

Bazą całego mieszkania są kolory ścian. To do nich dobierane są dodatki, aby razem kreowało spójną i ładną całość.

Podstawowym kolorem, który posiada niezwykle szerokie spektrum możliwości, jeśli chodzi o dobór dodatków, jest biel. Białe ściany powodują optyczne wrażenie, że mieszkanie wydaje się większe. Ponadto, rozjaśnia małe pomieszczenia i otwiera przed nami różnorodność pomysłów na komfortowe i miłe dla oka wnętrze.

Z białym można połączyć niemalże każdy inny kolor, co oznacza, że zmiana wystroju jest prosta i nie wiąże się w ogromnym remontem – wystarczy zmiana kilku dekoracji i nasze mieszkanie wygląda zupełnie inaczej. Jeśli jednak biel jest zbyt nudna i mało żywa, warto postawić na żywe i nasycone kolory.

Zieleń uspokaja i wycisza, a czerwień nadaje charakteru. Bezpiecznym rozwiązaniem są delikatne, pastelowe kolory.

Obrazy, świeczki, dekoracje

Gdy kolor ścian zostanie wybrany, warto zadbać o dodatki, które dopieszczą wnętrze. Głównym pomieszczeniem w mieszkaniu, centrum rozrywki, rekreacji i spotkań towarzyskich jest salon.

Duże puste ściany można zastąpić ładnymi obrazami, które z pewnością ożywią mieszkanie. Na regałach i komodach rewelacyjnie sprawdzą się ozdoby, np. świeczki. Różnorodne kolory, kształty i zapachy sprawią, że wnętrze nabierze ciepła i przytulności. Bardzo ozdobne i efektowne okazują się lampiony i latarenki, które na podłodze lub parapecie wyglądają fenomenalnie i sprawia, że całe wnętrze wygląda niczym z katalogu wnętrz. Takie lampiony idealnie nadają się na prezenty świąteczne, które zostaną wykorzystane do urozmaicenia i uatrakcyjnienia mieszkania .

Dla osób sentymentalnych poleca się ramki ze zdjęciami. Duży kolaż z różnorodnych zdjęć to świetne rozwiązanie, aby móc często wspominać dobre chwile i przy tym ciekawie ozdobić swoje lokum.

Kwiaty – żywe czy sztuczne?

Aby umilić swoje mieszkanie, niezaprzeczalnie dobrym pomysłem są kwiaty. Oczywiście najlepiej prezentują się te żywe. Cięty bukiet w ozdobnym wazonie sprawi, że otoczenie będzie wyglądało ciepło, świeżo i niezwykle miło.

Kompozycje kwiatowe wpasują się w każdą aranżację wnętrza. Niestety kwiaty cięte są krótkotrwałe, dlatego też warto pomyśleć o kwiatach doniczkowych, których trwałość jest znacznie dłuższa. Na parapecie świetnie sprawdzą się storczyki i inne rośliny z kolorowymi kwiatami, z kolei na komodzie bardzo dobrze zaprezentują się rośliny zielone, liściaste, które z reguły są łatwiejsze w utrzymaniu i sprawiają, że mieszkanie jest mniej surowe.

Jeśli natomiast żywa roślinność okazuje się zbyt wymagająca, można spróbować rozwiązania w postaci sztucznych kwiatków, które rozweselą wnętrze i przy okazji nie będą absorbować dodatkowego czasu domowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here