Jak unieważnić kredyt frankowy

Coraz więcej osób stara się o unieważnienie kredytu frankowego. Okazuje się, że w umowach kredytowych tego rodzaju banki stosowały nieodpowiednie zapisy, często wprowadzające w błąd albo pomijające istotne informacje. Efektem niekorzystnych kredytów frankowych jest nieopłacalna współpraca z bankami. W nierzadkich przypadkach kredytobiorca wraz ze wzrostem kursu waluty nie jest w stanie wywiązać się z podpisanej umowy z bankiem. Kredyty frankowe można unieważnić, ale jak to zrobić z korzyścią dla kredytobiorcy i co daje unieważnienie takiego zobowiązania?

Jak unieważnić kredyt frankowy?

Prawnik od kredytów frankowych, który oferuje pomoc frankowiczom, podkreśla, że każdy kredytobiorca, który zaciągnął zobowiązanie w celu nabycia nieruchomości w obcej walucie, jaką jest frank, ma możliwość unieważnienia kredytu, a tym samym powrotu do sytuacji sprzed podpisania umowy z instytucją bankową.

W tym celu należy wystąpić do sądu, kwestionując kredyt frankowy i uzyskując szybkie zabezpieczenie swoich roszczeń. Jaki jest finał sprawy frankowicza? Coraz więcej osób wygrywa z bankami, a sąd nakazuje instytucji zwrócenie wszystkich wpłat, jakie te wniósł w ramach podpisanej, nieuczciwej umowy. Co to oznacza w praktyce?

Oczywiście, kredyty frankowe nie zostają anulowane, a kredytobiorca nie zyskuje nieruchomości za darmo. Po oddaniu środków przez bank kredytobiorca zwraca pożyczoną kwotę, ale bez prowizji, odsetek i marży.

Sprawdź także: https://tubator.pl/ile-kosztuje-pomoc-prawna/

Czy wszystkie kredyty frankowe udaje się unieważnić?

Niestety nie, prawnik od kredytów frankowych przyznaje, że podstawą jest dobra analiza zapisów w umowie kredytowej z bankiem. Dobrą informacją jest jednak to, że praktycznie 98% spraw o unieważnienie kredytu frankowego jest przez banki przegrywanych. Orzecznictwo jest jednolite, a same sądy przestrzegają wyrok TSUE w tej sprawie. Jeśli frankowicz podejmie współpracę z prawnikiem, który specjalizuje się w kredytach frankowych, istnieje ogromna szansa na to, że wygra z instytucją bankową, a jego sytuacja finansowa wreszcie ulegnie poprawie.

Artykuł powstał na podstawie wiadomości merytorycznych użyczonych przez kancelariakowalski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here