Skup aut

Cena samochodu, który chcemy sprzedać firmie skupującej zależy od wielu czynników. Aby podjąć ostateczną decyzję, czy udać się do skupu, czy spróbować sprzedać samochód na własną rękę, warto poznać czynniki wpływające na kwotę, jaką można dostać za samochód.

Samochód – osobowy czy dostawczy?

Samochody osobowe to najpopularniejsze typy pojazdów, jakie możemy spotkać na drogach. Nic więc dziwnego, że w każdym komisie, skupie czy na każdym złomowisku królują właśnie te auta. Z racji ogromnej konkurencji, nie możemy na skupie aut liczyć na niewiarygodnie wysokie kwoty. Całkiem inaczej sprawa wygląda, jeśli chcemy sprzedać samochód dostawczy. Używanych samochodów dostawczych jest znacznie mniej na rynku, niż samochodów osobowych, dlatego cieszą się znacznie lepszym wzięciem. Gdzieniegdzie możemy nawet spotkać skupy, które oczekują propozycji wyłącznie z samochodami dostawczymi w roli głównej.

Historia serwisowania

Z pewnością każdy kupiec, niezależnie, czy jest to osoba prywatna, czy skup aut Kraków, zwraca uwagę na historię serwisowania samochodu. Jeśli byliśmy skrupulatni i regularnie odwiedzaliśmy mechanika, serwis, a przy okazji każdą zmianę dokumentowaliśmy – działa to na naszą korzyść. Dobrze prowadzona historia, która pozbawiona jest jakichkolwiek niejasności, może być podstawą do uzyskania wyższej ceny za samochód.

Stan techniczny, wizualny oraz wyposażenie samochodu

Na cenę bardzo duży wpływ ma stan techniczny pojazdu. Wiadomym jest, że w skupach znajdziemy także różne wraki, jednak logicznie rzecz biorąc, im lepszy stan samochodu, tym lepsza cena. Przed ostateczną ofertą, każdy samochód jest skrupulatnie sprawdzany, co pozwala pracownikom skupu określić mniej więcej jego wartość. Jeśli nasz pojazd cechuje się uszkodzonym silnikiem, zbyt dużym przebiegiem czy innymi mankamentami, powinniśmy przygotować się znacznie niższą cenę. Zanim umówimy się z firmą skupującą na oględziny, warto samodzielnie zajrzeć pod maskę i dokonać oceny stanu technicznego, by uniknąć jakichkolwiek rozczarowań już na miejscu.

Stan wizualny to kolejna istotna sprawa podczas określania wartości samochodu. Warto zwrócić uwagę na to, jak prezentuje się lakier, czy tapicerka jest zadbana, czy w karoserii dużo jest wgnieceń i zarysowań. Każda, nawet najmniejsza rysa, która zostanie zauważona w skupie, może działać niekorzystnie na proponowaną cenę.

Wyposażenie to kolejny ważny aspekt samochodu. Skup aut zwraca uwagę na lepsze wyposażenie pojazdu i nawet w przypadku starszych roczników, cena może zostać wywindowana do góry, jeśli będzie ono zadowalające.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here