czy łatwo zajść w ciążę

Płodność to temat, o którym każdy coś wie, jednak niewiele osób tak naprawdę posiada prawdziwe informacje. Mity dotyczące płodności krążyły już od wieków i niekiedy trudno jest je odseparować od realnych faktów medycznych. Jednakże w dzisiejszych czasach, dostęp do prawdziwych informacji jest znacznie bardziej ułatwiony poprzez możliwość konsultacji z lekarzem, a także dzięki narzędziom takim jak Internet. Dlatego też jeżeli kogoś dręczą pytania związane z płodnością to na pewno nie powinien zwlekać i zamiast tego lepiej skupić się na wyszukiwaniu potrzebnych informacji.

Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest to czy łatwo zajść w ciążę

Choć pozornie pytanie to wydaje się bardzo łatwe, w rzeczywistości jest to temat, na który może prowadzić wielogodzinne rozprawy i wciąż ominąć wiele istotnych kwestii i szczegółów. Co gorsze, odpowiedź na to czy łatwo zajść w ciążę to zarówno „tak”, a także i „nie”. Wszystko bowiem zależy od czynników dodatkowych.

w ciąży

Jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na to czy można zajść w ciążę, jest oczywiście to na jakim etapie cyklu miesięcznego była kobieta podczas stosunku. Jeżeli do stosunku zaszło w okresie owulacji, to szansa na to, że zajdzie się w ciążę jest znacznie większa niż kiedykolwiek indziej. Jednakże nawet i w takich momentach na prawdopodobieństwo zapłodnienia wpływają inne czynniki. Między innymi, ważne jest to, czy dana kobieta nie zmaga się z problemami hormonalnymi. Dokładniej mówiąc, istotne jest czy nie choruje na różnego rodzaju schorzenia dotyczące układu płodnego, a także czy nie cierpi na choroby autoimmunologiczne i inne przypadłości, które wpływają na ogólną gospodarkę hormonalną organizmu i mogą potencjalnie powodować różnego rodzaju nieregularności.

Niezwykle ważną kwestią jest też płodność mężczyzny. W wielu przypadkach wszystkie problemy z zajściem w ciążę są cedowane na kobietę. Tymczasem już od wielu lat zauważa się, że coraz to więcej mężczyzn zmaga się z bezpłodnością. Bezpłodność ta może dotyczyć zarówno problemów z ilością plemników, jak i ich aktywnością. Bardzo często problem ten jest całkowicie niezauważalny i zostaje odkryty tylko wtedy, gdy para stara się począć dziecko. W zależności od źródła problemu z płodnością u mężczyzn, może być to problem odwracalny lub stały, na który nie ma lekarstwa. Na szczęście współczesna medycyna oferuje coraz to więcej opcji, na których korzystają dziesiątki tysięcy par na całym świecie.

Nie zawsze jednak osoby, które zastanawiają się czy łatwo zajść w ciążę aktywnie dążą do błogosławionego stanu. Jeszcze częściej pytanie to pada od osób, które pragną uniknąć ciąży. Wtedy to istotną kwestią staje się antykoncepcja, a dokładnie to jaka forma zabezpieczenia przed zapłodnieniem jest używana.

buciki

Ogólnie rzecz biorąc najbardziej powszechną i sprawdzoną metodą są prezerwatywy. Jeżeli są stosowane odpowiednio to dają tylko znikome ryzyko, że do ciąży dojdzie pomimo zabezpieczenia. Podobnie jest gdy chodzi o tabletki antykoncepcyjne, które są stosowane przez coraz to więcej kobiet. Jednakże z tabletkami problemów może być więcej, ponieważ wiele zależy od indywidualnych skłonności organizmu i tego na jakie schorzenia choruje kobieta oraz czy nie przyjmuje innych leków. Bardzo permanentnym, ale rzadziej stosowanym sposobem, który jest bardzo bezpieczny, są wkładki domaciczne. Metoda ta ma tę zaletę, że nie trzeba o niej pamiętać.

I choć istnieje wiele innych metod antykoncepcji, to czy łatwo zajść w ciążę zależy tak naprawdę od tego jak dobrze ktoś trzyma się zaleceń związanych z daną metodą. W większości przypadków bowiem to nieuwaga i zapominalstwo mogą doprowadzić do ciąży. Problemy ze szczelnością prezerwatywy lub skutecznością tabletki antykoncepcyjnej powodują tylko bardzo niewielki ułamek przypadkowych ciąży. Zatem łatwość z jaką ktoś zachodzi ciążę zazwyczaj jest związana z tym jak wygląda czyjeś pożycie seksualne i jaką świadomość seksualną posiada. Jeżeli ktoś będzie się dobrze zabezpieczał, to zazwyczaj nie ma powodów aby martwić się ciążą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here