czym odkwasić organizm

Oczyszczenie organizmu to temat bardzo popularny, Internet aż kipi od rad na ten temat. Trudno jest jednak odpowiedzieć na pytanie, czym jest zakwaszony organizm i czy taki stan jest w ogóle możliwy? Niektórzy uważają, że niewłaściwa dieta może przyczynić się do zmian w wydzielaniu hormonów, enzymów oraz obniżyć sprawność niektórych narządów. Jest to prawda. Jeśli stosujemy dietę jałową, nie zapewniamy sobie wszystkich niezbędnych makroskładników, lekceważymy witaminy i sole mineralne, to w szybkim czasie odczujemy skutki naszego jadłospisu.

Każdy brak niezbędnego pierwiastka w organizmie daje się odczuć w jakiś sposób, jeśli niedobory są większe to zaczynamy gorzej się czuć, a nawet chorować częściej. Jesteś tym co jesz – mawiają dietetycy i mają rację. Osoba, które nie je wystarczającej ilości warzyw i owoców, a całą swoją dietę opiera na żywności przetworzonej i z dodatkiem konserwantów – może przepłacić za to zdrowiem. Warzywa i owoce powinny być podstawą diety. Zaleca się, aby do każdego posiłku jeść przynajmniej jeden owoc lub warzywo. Trudno jednak policzyć osoby z naszego otoczenia, które w ten sposób się odżywiają.

kobieta

W czasach współczesnych, żyjemy szybko i nie mamy możliwości przygotowywać każdego posiłku z należytą ostrożnością i dbałością o witaminy i sole mineralne. Z tego względu wiele osób przyjmuje suplementy witaminowe. Niektóre z nich są bardzo skuteczne w zwalczaniu niedoborów żywieniowych, inne to słabej jakości, zanieczyszczone preparaty, które bardziej nam szkodzą niż pomagają. Osoby, które zastanawiają się, czym odkwasić organizm, powinny przyjrzeć się dokładniej swojej diecie. Jeśli nasza dieta obfituje w mięso, nabiał oraz przetworzoną żywność – odpowiedź jest prosta. Zmień dietę, a poczujesz się lepiej.

Nie musimy całkowicie rezygnować z mięsa, ale możemy ograniczyć jego ilość. Nabiał i produkty pochodzenia zwierzęcego, jeśli jedzone są w nadmiarze obciążają poszczególne narządy człowieka. Zakwaszony organizm wysyła sygnały, że coś jest nie tak, że warto zmienić dietę i wrócić do sił. Na początku zauważamy, że pogarsza się kondycja skóry oraz włosów. Cera jest przesuszona i bez blasku, włosy wypadają, a paznokcie są łamliwe i rozdwajają się. To niedobry witamin, które mamy. Nadmiar kwasu mlekowego, który gromadzi się w organizmie powoduje brak energii, jesteśmy zmęczeni i nie mamy siły na aktywność fizyczną oraz psychiczną. Praca wydaje się katorgą, a nasza koncentracja jest równa zeru.

Większość warzyw i owoców to produkty, które alkalizują pH

Mają więc odczyn zasadowy, czyli przeciwny do kwasowego. Należą tutaj soki warzywne oraz owocowe, nawet sok z kwaśnych cytrusów ma odczyn zasadowy. Warto więc dodać go do diety i wypijać codziennie rano szklankę z wyciśniętej połówki cytryny. Po pewnym czasie takiej diety zauważymy, jak wstępują w nas nowe siły i ile mamy energii. Do jadłospisu można dodać jogurty, gdyż mają odczyn obojętny dla człowieka, możemy pić zieloną herbatę oraz kawę w ograniczonej ilości. Warto dodać ten zioła, sprawdzi się sok z pokrzywy, herbatka z czystka lub wyciąg z mięty pieprzowej. Dla zachowania równowagi kwasowo-zasadowej trzeba zmienić styl jedzenia posiłków, to bardzo ważny aspekt.

warzywa

Jedzenie musi być dokładnie przeżuwane, każdy kęs powinien zostać wolno przeżuty. Posiłki powinny być spożywane bez pośpiechu, w pozycji siedzącej. W diecie odkwaszającej nie zaleca się spożywania produktów mącznych oraz wszelkich słodyczy. Poza unikaniem mięsa należy ograniczyć pasteryzowane wyroby mleczne. Nie jemy więc żółtego sera. Po pewnym czasie dieta powinna przynieść oczekiwane rezultaty, ale nie należy z niej wtedy rezygnować, zmiana stylu żywienia powinna być stała.

Czasami możemy pozwolić sobie na mniejsze lub większe grzeszki, ale im dłużej będziemy przestrzegać zaleceń zdrowego żywienia, tym dłużej będziemy cieszyć się zdrowiem. Alkohol oraz inne używki nie są wskazane, ale kieliszek czerwonego, wytrawnego wina wypity sporadycznie ma dobry wpływ na organizm człowieka. We wszystkim jednak należy zachować umiar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here