odchudzanie

Zioła w pozbywaniu się zbędnych kilogramów są bardzo pomocne, ale trzeba wiedzieć, które i jak je prawidłowo stosować. Wbrew powszechnym opiniom herbatka z pokrzywy lub ze skrzypu wypita raz na jakiś czas nie pomoże nam w żaden sposób. Warto łączyć ze sobą aktywność fizyczną, właściwą dietę oraz wyciągi roślinne. Wtedy na efekty nie będziemy długo czekać. Aby zacząć przygodę z zielarstwem trzeba poznać swój stan zdrowia. Dobrze jest zrobić podstawowe badania, sprawdzić pracę wątroby oraz nerek, gdyż niektóre zioła mają swoje przeciwwskazania.

Zdarza się też, że zioła wchodzą w różne interakcję z lekami, nawet z tymi, które przyjmowane są bez recepty. Niektóre rośliny stosowane pomogą nam zbić cukier, inne wspomogą funkcje wątroby i woreczka żółciowego. Warto jednak wiedzieć, że nie powinno się na raz przyjmować dużej ilości wyciągów z roślin, gdyż możemy za bardzo obciążyć układ pokarmowy, a także nerwowy.
Poniżej najpopularniejsze rośliny sprzyjające utracie masy. Z listy można wybrać coś dla siebie. Warto zwrócić uwagę na formę przyjmowania wyciągu roślinnego, na jego smak oraz na inne właściwości zioła.

Spalanie tłuszczu
Imbir – to bardzo popularna roślina, która zwiększa przemianę materii już przy niewielkiej ilości substancji czynnej wprowadzonej do organizmu. Kłącze o ostrym smaku dodaje się do potraw w kuchni azjatyckiej. W celu odchudzenia się można przygotować napar z tej rośliny. Wystarczy zmiażdżyć niewielką ilość kłącza i zalać wodą. Warto pamiętać, że imbir to dość silnie działająca roślina. Dodatkowo podnosi ciśnienie i obniża poziom cukru we krwi. Osoby z nadciśnieniem oraz z chorobami żołądka powinny skonsultować spożywanie imbiru z lekarzem.

czystek na odchudzanie

Mniszek lekarski, czyli mlecz – roślina bardzo pospolicie występująca w naszym kraju. Surowiec zielarski możemy sami pozyskać z terenów dzikich, jeśli jesteśmy pewni, że nie stosuje się tam nawożenia. Kłącze tej rośliny działa korzystnie na wydzielanie soku żołądkowego. Chroni drogi żółciowe i przyspiesza przemianę materii. Uważa się, że mniszek ma działanie antyoksydacyjne i zapobiega powstawaniu anemii, chroni wątrobę i niweluje kamienie nerkowe.

Kruszyna pospolita – ten krzew znajdziemy w wielu polskich lasach mieszanych, nie poleca się jednak pozyskiwać kory ze środowiska naturalnego, gdyż łatwo można pomylić się z trującym szakłakiem. Kora z tej rośliny zawiera cały szereg antrazwiązków. Ma łagodne działanie przeczyszczające, dlatego zaleca się stosować ją z rozwagą. Oczyszcza jelita i wspomaga pracę wątroby.
Mięta pieprzowa – to bezpieczna roślina, która ma mało przeciwwskazań. Herbatki miętowe

pije się na całym świecie. Mało jednak kto zna jej właściwości prozdrowotne. Mięta pieprzowa rośnie naturalnie na terenie całego kraju. Możemy zebrać ją z ogródka i pić napar ze świeżych ziół. Herbatki ekspresowe kupimy za parę groszy w każdym sklepie spożywczym. Zioło ma łagodne działanie uspokajające z powodu olejków eterycznych, które występują w roślinie. Dodatkowo powoduje zwiększenie wydzielania soków żołądkowych, działa rozkurczowo na ściany przewodu pokarmowe, zwiększa wydzielanie żółci i zapobiega powstawaniu wzdęć.

zioła

Cynamon – kora z cynamonowca jest znana od wieków, jako środek usuwający zbędne kilogramy. Zwiększa przemianę materii i ma działanie antyseptyczne. Z cynamonem jednak należy uważać, gdyż zawarte w roślinie kumaryny w dużych ilościach są toksyczne. Cynamon można stosować jako aromatyczny dodatek do koktajli oraz do jogurtów z owocami. Warto też zaznaczyć, że cynamon skutecznie hamuje apetyt na słodycze i ma działanie antyoksydacyjne. Usuwa wolne rodniki i chroni przed stresem tlenowym.

Czystek – ta roślina zyskuje popularność w całym kraju. Od niedawna możemy kupić susz, z którego wykonuje się herbatki odchudzające. Czystek na odchudzanie jest bardzo dobry, ponieważ regularnie pity oczyszcza organizm i usprawnia pracę wielu układów w ciele człowieka. Dzięki temu walka z kilogramami staje się dużo łatwiejsza i wydajniejsza. Doskonale wspomaga odporność i przeciwdziała procesom starzenia się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here