Dlaczego warto uczyć się angielskiego biznesowego

Współpraca z zagranicznymi oddziałami korporacji oraz anglojęzycznymi klientami zmusza nas do używania języka biznesowego. Na dzisiejszym rynku pracy znajomość specjalistycznego słownictwa oraz swoboda prowadzenia negocjacji są szczególnie cenione. Także samodzielne prowadzenie firmy często wymaga kontaktu z obcokrajowcami. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, dlaczego warto postawić na angielski w biznesie.

Co daje nauka Business English?

Przede wszystkim zwiększa nasze szanse na rynku pracy. Znajomość angielskiego, kiedyś będąca dodatkowym atutem, stała się jednym z podstawowych wymagań. To właśnie dlatego kompetencje zdobyte podczas kursu angielskiego biznesowego pozwalają na wyróżnienie się spośród innych kandydatów. Dodatkowo Business English staje się ważnym argumentem podczas negocjowania pensji i podwyżek.

Znajomość angielskiego biznesowego ułatwia przy tym komunikację zarówno z innymi członkami zespołu, jak i klientami na całym świecie. Pomaga budować więzi i nawiązywać znajomości, które mogą zaprocentować w życiu zawodowym. Ponadto umożliwia zrozumienie procesów gospodarczych oraz śledzenie wiadomości biznesowych w innych krajach.

Wybierz metodę nauki dopasowaną do Twoich potrzeb!

Decydując się na naukę angielskiego, dopasuj rodzaj kursu do swoich potrzeb. Jeśli jesteś właścicielem firmy i chcesz zadbać o rozwój swoich pracowników, zacznij od przeprowadzenia audytu językowego. Pozwoli on nie tylko ocenić realny poziom znajomości języka, ale także ewentualnie zaobserwować poczynione postępy.

Postaw na angielski Languagebusiness i wybierz kurs dopasowany do swoich potrzeb. W zależności od posiadanego czasu możesz wybrać zajęcia grupowe lub indywidualne, na których lektor skupi się na najważniejszych dla Ciebie zagadnieniach. Kurs zdalny to przy tym świetne rozwiązanie dla osób, które często wyjeżdżają lub mieszkają za miastem. Jest to także ciekawa alternatyw dla młodych rodziców, którzy chcą podnieść swoje kompetencje zawodowe bez wychodzenia z domu. Dodatkowo w ofercie szkoły dostępne są nowoczesne aplikacje mobilne. Ta wygodna forma ćwiczeń w szybki sposób pozwoli Ci na opanowanie nowego słownictwa oraz najważniejszych struktur gramatycznych.

Czym różnią ogólne zajęcia od kursu biznesowego?

Same zajęcia Business English nie różnią się znacznie od standardowych lekcji. Podczas kursu specjalistycznego także rozwijasz wszelkie najważniejsze zdolności, takie jak czytanie, pisanie, mówienie i słuchanie. Jednak osadzone są one w innym kontekście. Skupiasz się na specyficznym słownictwie oraz ważnych z biznesowego punktu widzenia strukturach gramatycznych.

Dodatkowo zdobywasz typowe umiejętności związane z codzienną pracą w biurze. Ćwiczysz pisanie maili służbowych, rozmowy telefoniczne, przygotowywanie prezentacji oraz prowadzenie negocjacji. Uczysz się przy tym zasad międzynarodowej etyki biznesowej. Przerabiany materiał obejmuje bowiem informacje związane z różnicami kulturowymi, co znacznie ułatwi dalszą współpracę.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOgrodzenia Europłot
Następny artykułKreatywny dom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here