Kreatywny dom

Nic dziwnego, że wraz z postępem technologii i zmianą naszego codziennego życia, integracje i automatyzacje w domu stają się coraz bardziej powszechne. Spowodowało to wzrost użycia terminu inteligentny dom, ale warto zauważyć, że funkcjonalność i cechy inteligentnego domu mogą się znacznie różnić.

Inteligentny dom

Inteligentny dom to dom, w którym wszystko, co elektryczne, takie jak urządzenia, światła, zamki, kamery, telewizory i inne obiekty, są połączone przez Internet w celu wymiany informacji. Posiadanie podłączonej sieci urządzeń oznacza, że możesz kontrolować aspekty swojego domu za pomocą głosu lub naciśnięcia przycisku. Możesz nawet monitorować lub dostosowywać ustawienia urządzeń gospodarstwa domowego lub urządzeń, gdy jesteś daleko. Na przykład możesz zdalnie odblokować drzwi dla chodzika dla psów lub wyłączyć system zraszaczy, jeśli na zewnątrz zacznie padać deszcz. Idea zautomatyzowanego domu była celem od dłuższego czasu, nawet jeśli została poruszona tylko w science fiction. Jednak w 1975 roku koncepcja ta zaczęła być realizowana. W tym samym roku wydano nową technologię o nazwie X10. Technologia ta wykorzystywała częstotliwość radiową do przesyłania informacji cyfrowych przez już istniejące systemy przewodowe w domu, umożliwiając zdalne sterowanie przedmiotami. Warto również wejść na stronę internetową: https://kreatywny-dom.pl/

Tworzenie inteligentnego domu

Tworzenie inteligentnego domu może być tak proste lub złożone, jak chcesz. Dla każdego, kto chce pozostać mały i przetestować wody, rozpoczęcie od asystenta głosowego i kilku inteligentnych urządzeń, takich jak niektóre żarówki i wtyczka gniazdkowa lub dwie, jest świetną opcją. Pozwala to na włączenie urządzeń IoT bez dokonywania dużych inwestycji. Dla tych, którzy są gotowi na dużą zmianę, inteligentne opcje są dostępne dla prawie każdego urządzenia gospodarstwa domowego, w tym termostatów, lodówek, pralek i suszarek, piekarników, drzwi garażowych, dzwonków do drzwi i wielu innych. W pełni inteligentny dom może wyczuć Twoje przybycie, otworzyć drzwi, włączyć światła i ulubioną piosenkę oraz zamówić więcej jajek, zanim skończy się – wszystko bez konieczności robienia czegokolwiek.  Jak widać, niektóre modyfikacje inteligentnego domu są proste, jak zainstalowanie żarówki, która może zmienić się na praktycznie dowolny odcień i być zdalnie sterowana z telefonu. Inne ulepszenia inteligentnego domu wymagają większego zaangażowania, takiego jak wymiana urządzeń lub prowadzenie przewodów w domu. Dobrą wiadomością jest jednak to, że poważne prace remontowe nie są potrzebne, aby stworzyć wydajny inteligentny dom.  Zbudowanie pakietu startowego inteligentnego domu, który zawiera takie rzeczy jak asystent głosowy lub hub, dzwonek do drzwi lub zamek oraz kamera bezpieczeństwa, może kosztować kilkaset złotych. Duże urządzenia, takie jak lodówka lub pralka, kosztują często kilka tysięcy dolarów za sztukę lub więcej. Dlatego koszt inteligentnego domu w dużej mierze zależy od własnych preferencji i celów, dzięki czemu elementy inteligentnego domu są łatwo dostępne dla wszystkich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here